Aby było znacznie lepiej, walka z bezrobociem nadal trwa!

Od wielu lat trwa nieustanna walka z bezrobociem w Polsce. Oczywiście najintensywniej walka ta jest prowadzona w tych najuboższych w miejsca pracy regiony Polski. Między innymi do tych regionów należy zaliczyć Białystok oraz jego okolice. Między innymi to właśnie tego miasta dotyczy program o nazwie Podlaska Strategia Zatrudnienia.

Program ten swoje początki miał już w roku 2006, a więc można założyć, że chodzi tu o pewne działania długofalowe. Zakładane efekty oczekiwane są w roku 2015, ale oczywiście pewne aspekty musiały zostać nieco zrewidowane. Program ten przede wszystkim zakłada zdecydowanie wyższą aktywność zawodową oraz integrację społeczną.

Ponadto również stawia na lepszą edukacje oraz wyższe kwalifikacje zawodowe. Poza tym, co jest szczególnie ważne dla Białegostoku i osób pozostających w rejestrze bezrobotnych, ważnym punktem tego programu jest również aktywizacja lokalnych rynków pracy. Oczywiście na papierze wszystko wygląda pięknie, a rzeczywistość pewne kwestie zmienia, ale ważne jest to, że nie pozostaje się bezczynnym i podejmuje działania zwalczające bezrobocie.

Be the first to comment on "Aby było znacznie lepiej, walka z bezrobociem nadal trwa!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*