Najmniej stresujące zawody w USA, to?

Gdyby tak się zastanowić można by w sumie dojść do wniosku, że każda praca poniekąd stresuje. W każdej pracy zdarzają się sytuacje, które wywołują zdenerwowanie i sprawiają, że aż nie chce się dłużej przebywać w tym miejscu. Jakiś czas temu przeprowadzono badania w USA, które wskazują na listę najmniej stresujących zawodów. O jakich zawodach mowa?

 

Najmniej stresujące zawody

Lista najmniej stresujących zawodów w USA jest dość długa, a dla niektórych nawet zadziwiająca. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje fryzjer. Kolejne zawody to audiolog, technik medycyny, jubiler, technik laboratorium medycznego, krawcowa, dietetyk, bibliotekarz, a także operator wózka widłowego. O tych zawodach, jako najmniej stresujących mówi się od dłuższego czasu. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie tak jest.

 

A co można powiedzieć o stresującej pracy w Polsce?

W Polsce na pewno zawód fryzjera nie zająłby pierwszego miejsca. Oczywiście są fryzjerzy, którzy nie stresują się swoją pracą, co więcej, nie boją się, nawet jeżeli źle wykonają fryzurę swojemu klientowi. Jednak w gruncie rzeczy fryzjer jest zawodem stresującym. To jakby nie było odpowiedzialne zajęcie.

 

Wielu poważnie zastanawia się nad tym, w jaki sposób zapanować nad stresem, który jakby nie było, ma negatywny wpływ na jakość wykonywanej pracy. Nie jest to łatwe, ale sposobów jest wiele. Wybór powinien zależeć od stanowiska i indywidualnych oczekiwań.

 

Przeglądając szczegóły ofert zamieszczonych w serwisach ogłoszeniowych warto już w tym momencie sprawdzić, czego oczekuje pracodawca i ocenić, czy są to stresujące czynności, czy nie. Jeżeli ktoś mocno stresuje się w pracy, a stres ten automatycznie źle wpływa na jego funkcjonowanie, powinien unikać zawodów, do których przez to kompletnie się nie nadaje. Wpisując do wyszukiwarki internetowej kombinację słów typu praca Częstochowa, można trafić na różne oferty, bardziej i mniej stresujące. Wybór zaś zależy do każdego z osobna. Trzeba wobec tego poważnie się nad tym wszystkim zastanowić, bo zmiana pracy tuż po jej rozpoczęciu nikomu na dobre nie wyjdzie.

Be the first to comment on "Najmniej stresujące zawody w USA, to?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*