Dlaczego woda z dystrybutora, a nie z butelki

Każdy pracodawca, który zatrudnia pracowników, musi zapewnić im stały dostęp do wody pitnej. Nie ma jednak znaczenia, czy woda ta będzie pochodziła z butelek, czy może ze zbiornika, dystrybutora. Najważniejsze jest to, aby po prostu była. A co przyniesie więcej korzyści dla przedsiębiorcy?

 

Woda nie jest droga, ale mówimy o dużych ilościach

Właściwie woda nie jest droga. Najtańszą butelkę o pojemności 1,5l można już kupić za około 0,59 zł. Jednak mówimy tu o większych ilościach tym bardziej, jeżeli przedsiębiorca zatrudnia wielu pracowników. Wówczas dużo korzystniej opłaca się zakupić zbiornik o większej pojemności. Jest to zbiornik, który montuje się w dystrybutorze. Tym sposobem każdy, kto ma ochotę napić się wody, może to uczynić w zupełnie dowolnej porcji. Z wodą w butelkach bywa bardzo różnie. Chodzi mianowicie o to, że czasem pracownik bierze butelkę, wypija kilka łyków, a później wypiera się, mówiąc, że to nie jego. Tym sposobem nie ma chętnych i prawie cała woda ląduje w koszu. Oczywiście to tylko przykład, który ma uświadomić, że wbrew pozorom woda w firmach jest często marnowana. Dlatego przedsiębiorcy ponoszą większe koszty na zakup kolejnych butelek. Kiedy woda znajduje się w dystrybutorze i tym samym w wymiennym zbiorniku, każdy wlewa tyle, ile potrzebuje, nie więcej niż pozwala na to plastikowy kubek.

 

Woda z dostawą do firmy

Woda w dystrybutorze to specjalna oferta dla firm. Klient nie musi sam fatygować się na miejsce, aby tę wodę kupić. Wystarczy, że skorzysta z kompleksowych usług firmy, która tę wodę oferuje. Firma dowozi wodę na miejsce i samodzielnie odbiera pusty zbiornik, a wszystko to czyni w ramach umowy abonamentowej. Tym sposobem trafia woda do biura, świeża, zdrowa, smaczna.

 

Każdy pracodawca, który chce, może kupować wodę w butelkach i nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak właśnie robił, jednak musi zdawać sobie sprawę z tego, że taki wybór nie zawsze jest korzystny finansowo. Warto więc czasem się zastanowić nad małymi zmianami i małe butelki wymienić na większe butle.

Be the first to comment on "Dlaczego woda z dystrybutora, a nie z butelki"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*