Jak wygląda dobry pracodawca – to dobre pytanie

Niektórzy pytają – jak wygląda dobry pracodawca? Takie myśli krążą im po głowie, bo chcą wiedzieć, z jakimi pracodawcami mogą się zetknąć i z którym byłoby jednak najlepiej rozpocząć współpracę. Czasem to pracodawca sam chce się dowiedzieć, jak powinien się zachowywać, co robić, jak postępować, aby pracownicy uznali go za tego dobrego. W każdym razie warto, co nieco na ten temat wspomnieć.

 

Dobry pracodawca szanuje i docenia swoich pracowników

Dobry pracodawca przede wszystkim szanuje swoich pracowników oraz ich pracę. Powierza im konkretne zadania zgodnie z ich kompetencjami zawodowymi i ustaleniami, do jakich doszło na początku, przy podpisywaniu umowy. Zdaje sobie sprawę z tego, że praca po godzinach jest nie tylko męcząca, ale również niezgodna z wszelkimi zasadami, dlatego, jeżeli już jest potrzeba pozostawienia pracownika w pracy po godzinach, pracodawca powinien nie tylko odpowiednio mu to wynagrodzić, ale również zapewnić ciepły posiłek. Nie może do tego zmuszać, ma prawo zachęcić pracownika, do podjęcia samodzielnej decyzji. Dobry pracodawca powinien nagradzać swoich pracowników za dobrze wykonywane zadania. Nie zawsze musi to być nagroda pieniężna. Oczywiście premia nie zaszkodzi, ale równie dobrą nagrodą będzie tu jakiś bon, karnet na siłownię czy basen, a może po prostu kurs.

 

Dobry pracodawca dba o rozwój swoich pracowników

Dobry pracodawca dba o to, aby jego pracownicy mogli się cały czas rozwijać. Umożliwia im uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach. Zapewniam także możliwość awansu. Dzięki temu jego pracownicy pracują efektywniej i chętniej, a przynajmniej ci, którym faktycznie zależy na rozwoju osobistym i podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych.

 

Mówi się również, że dobry pracodawca jest po prostu miły, wyrozumiały, choć wiadomo, w granicach rozsądku. Organizuje imprezy integracyjne, czy inne wydarzenia typowo firmowe, które pozwalają pracownikom lepiej się poznać, nawiązać dobry kontakt, poprawić relacje między sobą. Taki pracodawca to wręcz ideał.

Be the first to comment on "Jak wygląda dobry pracodawca – to dobre pytanie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*