Praca w recepcji w serwisie samochodowym

Kiedy myślimy o pracy w recepcji serwisu samochodowego, zwykle zastanawiamy się, kto bardziej nadaje się na to stanowisko – kobieta, czy mężczyzna. Recepcja bardziej kojarzy się z kobietą, ale kiedy mowa o serwisie samochodowym, wydaje się, że jednak mężczyzna powinien objąć to stanowisko. Jak jest w rzeczywistości?

 

Kobiety też mogą znać się na motoryzacji

Wbrew pozorom niektóre kobiety, tak jak mężczyźni, a nawet i lepiej, znają się na motoryzacji. W końcu praca w recepcji nie wymaga znajomości całej konstrukcji samochodu, czy doświadczenia w naprawie rozmaitych usterek. Praca na tym stanowisku wiąże się przede wszystkim z umawianiem klientów na wizytę, pobieraniem opłaty za skorzystanie z usług itd. Recepcjonista czy recepcjonistka odbiera telefony, przyjmuje klientów w biurze. Wiadomo jednak, że sprawami technicznymi zajmują się już fachowcy. Dlatego w tej pracy akurat bardzo dobrze poradzą sobie zarówno panowie, jak i panie. Pytanie tylko, która kobieta chciałaby pracować w serwisie samochodowym? Okazuje się, że niejedna. Serwis samochodowy kojarzy się z motoryzacją, to fakt. Jednak wiele kobiet lubi samochody, zna się na nich, potrafi wymienić koło i naprawić drobne usterki. Nie ma w tym nic złego, ani też dziwnego.

 

Ofert pracy nie brakuje

Okazuje się, że praca w recepcji w serwisie samochodowym to całkiem popularna oferta. Pracę na tym stanowisku można dostać w niejednym większym mieście. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Warto posługując się tym właśnie hasłem, w celu odnalezienia kilku ciekawych propozycji w wybranych serwisach. Poza Internetem pracy na tym stanowisku można szukać w agencjach zatrudnienia. Istnieje jeszcze szansa na znalezienie pracy w serwisie, dzięki znajomościom. Jednak w tym przypadku trzeba mieć niemałe szczęście.

 

Praca w recepcji w serwisie samochodowym nie jest zbyt wymagająca, trudna, czy stresująca. Jeżeli ktoś co nieco wie na temat samochodów, na pewno sprawdzi się na tym stanowisku bez względu na to, czy jest to kobieta, czy mężczyzna. Może nawet kobiety mają tu większe szanse na otrzymanie tej pracy. W końcu to one mają lepszy kontakt z mężczyznami i taka obsługa klientów, którymi są głównie mężczyźni, wydaje się dla właścicieli atrakcyjniejsza.

Be the first to comment on "Praca w recepcji w serwisie samochodowym"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*