Bezrobocie i rynek pracy w Bielsko – Białej

Ministerstwo Pracy w Bielsko – Białej sporządziło statystyki na rok 2013, które to stanowią raport na temat rynku pracy w II kwartale 2013 roku. Ów raport w całości został stworzony na podstawie aż 456 ofert pracy, zaś pod uwagę wzięto nie tylko ogłoszenie potencjalnego pracodawcy, ale także odzew na niego osoby bezrobotnej.

Wiele nowych ofert

Jak wynika z badań pracodawcy na rynku w Bielsko – Białej oferowali wielką ilość wolnych miejsc i etatów pracy. Można więc rzec, że na rynku pracy mamy do czynienia z lekką odwilżą, która być może wreszcie zakończy długi marazm.

Największa ilość ogłoszeń o pracę wypływała z dużych firm, które to średnio zatrudniają powyżej 250 pracowników. Na drugim miejscu znalazły się firmy średnie, zaś na ostatnim prywatni przedsiębiorcy od których urząd pracy w Bielsku –Białej otrzymał najmniejszą liczbę ofert.

Kogo zatrudniały firmy i przedsiębiorstwa?
Już od dłuższego czasu możemy zauważyć, że pogarsza się koniunktura w branży marketingowej, dlatego w tym właśnie sektorze liczba miejsc spadła aż o 18 %, w porównaniu do wcześniejszego kwartału. Spadek dotyczył jednak większej ilości specjalizacji, albowiem można go było odnotować także w przemyśle chemicznym, na rynku nieruchomości oraz w budownictwie. Co ciekawe w Bielsko – Białej nastąpił także spadek zapotrzebowania na specjalistów w branży IT. W zamian tego w dużym stopniu poprawiła się sytuacja w logistyce oraz telekomunikacji. Poprawiły się także statystyki w zakładach zajmujących się produkcją.

Be the first to comment on "Bezrobocie i rynek pracy w Bielsko – Białej"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*