Niewesoła sytuacja

Olsztyn to niewątpliwie bardzo piękne miasto, które jednocześnie jest stolicą jednego z najpiękniejszych regionów w Polsce, czyli Mazur. Inaczej jednak należy spojrzeć na to miasto z punktu widzenia turysty, a inaczej z punktu widzenia mieszkańca. Jeśli bowiem spojrzymy na miejscowy rynek pracy, to z pewnością nie ma tutaj zbyt wesoło.

 

Poziom bezrobocia jest dosyć wysoki, ale w kontekście tego rynku pracy możemy również mówić o pewnego rodzaju sezonowości. Wiadomo, bowiem, że mamy do czynienia z sezonowością, a co za tym idzie, właśnie w okresie wakacyjnym jest duża szansa na to, aby w Olsztynie znaleźć dla siebie pracę sezonową. Oczywiście nie jest to element, którego oczekują mieszkańcy Olsztyna, ale z drugiej strony na pewno jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

 

W ciągu sezonu turystycznego można w Olsztynie zarobić dosyć spore pieniądze, a niektórzy tym samym mogą się zapisać w pamięci pracodawców i być może tym sposobem zwiększyć w przyszłości swoje szanse na stałe zatrudnienie w danym miejscu.

Be the first to comment on "Niewesoła sytuacja"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*