Pożądani, niepożądani

Olsztyn jest dosyć specyficznym rynkiem pracy. Z jednej strony możemy mówić o pewnej sezonowości, a z drugiej część osób ma spore szanse na stałe zatrudnienie. Olsztyn to taki rynek pracy, na którym nie ma obecnych wielkich zakładów pracy, w których zatrudnienie mogłoby znaleźć bardzo wielu ludzi(Oprócz Michelin).

 

Olsztyn to taki rynek pracy, gdzie większość ludzi pracujących zarabia na życie w usługach. Owszem, możemy doszukać się pewnych drobnych zakładów pracy, ale wiadomo, że liczba tam zatrudnionych osób nie jest imponująca i tak naprawdę nie zaspokaja potrzeb miejscowego rynku pracy. Jednymi z bardziej poszukiwanych zawodów w tym miejscu są:

  • Pracownik biurowy,
  • Pracownik administracyjny,
  • Robotnik gospodarczy,
  • Robotnik drogowy.

Z pewnością, więc osoby posiadające wykształcenie bądź też doświadczenie w tych kierunkach, mają największe szanse na to, aby zdobyć pracę. Ofert pracy w innych dziedzinach również nie brakuje, ale ich ilość na pewno nie jest zadowalająca.

 

Olsztyn to niewątpliwie piękne miasto, z wieloma pięknymi zabytkami, malowniczymi uliczkami, ale jest to głównie spojrzenie turystów. Z punktu widzenia mieszkańca, być może ta malowniczość miasteczka ma znaczenie, ale bardziej istotna jest tutaj możliwość znalezienia zatrudnienia. Niestety, ale poziom bezrobocia w tym mieście jest trudny do zniwelowania, ale oczywiście nie należy się poddawać.

Be the first to comment on "Pożądani, niepożądani"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*