Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Jak wybrać podbierak spinningowy? Na co się zdecydować?

Jak wybrać podbierak spinningowy? Na co się zdecydować?

Data dodania:
2023-01-25 09:59:46

Podbieraki spinningowe przydają się każdemu wędkarzowi. Niektórzy decydują się na ich zakup już przy pierwszej próbie kompletowania sprzętu wędkarskiego, a inni inwestują w podbieraki wtedy, gdy podczas łowienia ucieknie im większa ryba. Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie okazy uda się podbierać ręką. Wymaga to ogromnej wprawy, cierpliwości oraz maksymalnego zaangażowania. Dużo lepszym wyborem są wspomniane podbieraki.

Czym kierować się przy wyborze podbieraka spinningowego? Wskazówki

Wybierając podbieraki spinningowe warto przeanalizować co najmniej kilka różnych modeli i zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne. Tym samym ogranicza się ryzyko popełnienia błędu. Oto najistotniejsze aspekty, których nie powinno się bagatelizować:

  •  ➽ rodzaj podbieraka spinningowego - do wyboru są głównie podbieraki zintegrowane lub połączenie sztycy i kosza,
  •  ➽ rozmiar podbieraka - duże sprawdzą się przy łowieniu szczupaków, a mniejsze, gdy celem wędkarza są okonie,
  •  ➽ trwałość i wytrzymałość podbieraka,
  •  ➽ zastosowane materiały - włókna szklane, włókna węglowe lub aluminium,
  •  ➽ lekkość i stabilność konstrukcji,
  •  ➽ ogólne wymiary,
  •  ➽ długość rączki,
  •  ➽ obecność regulowanego paska na ramię.

Analizując te kryteria, zwiększa się prawdopodobieństwo tego, iż wędkarz dokona słusznego wyboru. Oczywiście zawsze warto bazować na radach uzyskanych od bardziej doświadczonych wędkarzy, którzy wiedzą już na czym się skupić przy doborze podbieraka spinningowego. 

Podbieraki spinningowe - co jeszcze jest ważne dla wędkarzy?

Podbierak spinningowy to zaledwie jeden z elementów, w który należy się zaopatrzyć przed udaniem się na łowisko. Równie istotne są wysokiej klasy wędki spinningowe. Jak widać najpierw trzeba trochę zainwestować, a dopiero potem myśleć o łowieniu szczupaków, okoni czy też innych okazów. Oszczędzanie na sprzęcie i akcesoriach wędkarskich nie jest dobrym pomysłem. 

Co jeszcze będzie ważne dla poszukiwaczy podbieraków spinningowych? Głównie to, jaki kosz zostanie w nich zamontowany. Najbardziej znaną i najwygodniejszą opcją jest kosz z siatką gumowaną wzmocnioną lub też nylonową, ze stosunkowo dużymi oczkami (chociaż ich gęstość nie może być przesadna). Oczywiście wszystko będzie zależało od tego, w jakie okazy celują wędkarze oraz jakie są ich zamiary. Dobry podbierak wędkarski to taki, z którego można korzystać przez wiele długich miesięcy. Warto przetestować kilka modeli i wyrobić sobie na ich temat zdanie, a dopiero później zdecydować się na finalną inwestycję, w porozumieniu z obeznanymi w temacie wędkarzami. 

Aktualności


2023-02-13 13:59:20

Fajerwerki kojarzą nam się nie tylko z pięknymi, spektakularnymi efektami wizualnymi, ale też z ogromnym hałasem. Hałas ten jest niebezpieczny przede wszystkim dla dzieci oraz zwierząt. Z tego względu coraz więcej osób rezygnuje z kupowania...

Więcej

2023-01-25 09:59:46

Podbieraki spinningowe przydają się każdemu wędkarzowi. Niektórzy decydują się na ich zakup już przy pierwszej próbie kompletowania sprzętu wędkarskiego, a inni inwestują w podbieraki wtedy, gdy podczas łowienia ucieknie im większa ryba. Na...

Więcej

2023-01-19 15:10:25

Lubisz na co dzień nosić jasne ubrania i zastanawiasz się nad tym, jaką bieliznę powinnaś do nich dobrać? Nie musisz się tym dłużej martwić, ponieważ podpowiemy Ci, które rozwiązania i modele okażą się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Dzię...

Więcej