Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Silenty – czym są ciche fajerwerki?

Silenty – czym są ciche fajerwerki?

Data dodania:
2023-02-13 13:59:20

Fajerwerki kojarzą nam się nie tylko z pięknymi, spektakularnymi efektami wizualnymi, ale też z ogromnym hałasem. Hałas ten jest niebezpieczny przede wszystkim dla dzieci oraz zwierząt. Z tego względu coraz więcej osób rezygnuje z kupowania fajerwerków na sylwestra, choć potrafią one stworzyć naprawdę piękne widowisko. Na szczęście pojawia się coraz więcej alternatywnych rozwiązań dla klasycznych petard. Jednym z nich są silenty, czyli ciche fajerwerki. Czym są i co je wyróżnia? Odpowiadamy!

Czym charakteryzują się silenty?

Oferta silentów w ostatnich latach bardzo się wzbogaciła. Nic dziwnego, coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie tradycyjnych fajerwerków tymi cichymi. Tak więc producenci tworzą coraz to nowsze silenty, które stanowią odpowiedź na potrzeby konsumentów.

 

Warto również dodać, że głośność klasycznych petard w ostatnich latach znacząco zmalała. Wynika to z nowych rozporządzeń, które mówią o tym, że maksymalny poziom hałasu emitowany przez fajerwerki może wynosić 120 dB. Co ważne, dotyczy to wszystkich wyrobów pirotechnicznych, również tych profesjonalnych. Ponadto zmniejszyła się także ilość mieszanki pirotechnicznej, która wykorzystywana jest do produkcji fajerwerków.

 

Zastanawia Cię, które z fajerwerków można przypisać do silentów? Poniżej znajdziesz ich pełną listę. Zapraszamy do dalszej lektury!

Fontanny – spektakularne ciche fajerwerki

Wulkany fontanny to cieszące się niesłabnącą popularnością fajerwerki, które można zaliczyć do kategorii silentów, ponieważ nie wybuchają, a jednak zapewniają bardzo piękne widowisko, dając efekt pionowego snopu iskier. Fontanny dostępne są w różnych wariantach – mogą mieć różną ilość mieszanki pirotechnicznej, co wpływa na długość pokazu oraz wysokość generowanego efektu.

Słońca pirotechniczne – zaskakujące efekty bez wybuchów

Słońca pirotechniczne to niezwykle zjawiskowe ciche fajerwerki, które nie wybuchają. Zapewniają bardzo ciekawy efekt, ponieważ wytwarzają spektakularne iskry na obwodzie koła, które dodatkowo wprawiane jest w ruch. Ich nazwa bierze się właśnie stąd, że podczas widowiska iskry wyglądają jak promienie słońca.

Rzymskie ognie – kolorowe silenty

Rzymskie ognie są to fajerwerki w kształcie podłużnych rurek, które wyrzucają kule pirotechniczne, tworzące kolorowe efekty wizualne na niebie. W zdecydowanej większości są to silenty. Warto jednak mieć na uwadze, że jeden z rodzajów rzymskich ogni generuje pewien hałas – jest to tzw. bazooka. Ma dużą średnicę – najczęściej powyżej 25mm.

 

Sprawdź promocje na fajerwerki w sklepie Odpalaj.pl

Słowa kluczowe


Aktualności


2023-03-30 12:50:18

Suplementy diety to popularne produkty, które można znaleźć w większości aptek, sklepów z żywnością naturalną, jak również na stronach internetowych. Często spotykane w postaci kapsułek, tabletek, proszków, napojów lub gum do żucia, supleme...

Więcej

2023-02-13 13:59:20

Fajerwerki kojarzą nam się nie tylko z pięknymi, spektakularnymi efektami wizualnymi, ale też z ogromnym hałasem. Hałas ten jest niebezpieczny przede wszystkim dla dzieci oraz zwierząt. Z tego względu coraz więcej osób rezygnuje z kupowania...

Więcej

2023-01-25 09:59:46

Podbieraki spinningowe przydają się każdemu wędkarzowi. Niektórzy decydują się na ich zakup już przy pierwszej próbie kompletowania sprzętu wędkarskiego, a inni inwestują w podbieraki wtedy, gdy podczas łowienia ucieknie im większa ryba. Na...

Więcej